Wczasy odchudzające

Program dla każdego

Odpoczynek jest niezbędny dla każdego człowieka, bez względu na rodzaj wykonywanej przez niego pracy. Warto zadbać o właściwy reset. Niestety, cała masa Polaków spędza wolne od pracy dni w domach. Naukowcy wielokrotnie dowodzili, że nie jest to szczególnie korzystne rozwiązanie. Praktycznie każdy człowiek odczuwa potrzebę wyrwania się z więzów rutyny i powtarzającej się dzień w dzień rzeczywistości. Pomysłem na odpoczynek staje się wyjazd do zagranicznych kurortów all-inclusive, gdzie następuje prawdziwa fiesta, ze sporą ilością tłustego jedzenia i alkoholu, To wyrządzanie wielkiej krzywdy dla organizmu. A przecież istnieje inne, alternatywna i wyśmienita dla zdrowia opcja. mowa o wczasach odchudzających.

 Nowa forma spędzania urlopu

Panujące obecnie w mediach społecznościowych trendy wymuszają posiadanie pięknego i wysportowanego ciała. Pożądanie związane z uzyskaniem wymarzonej sylwetki jest obecnie przyczyną licznych kompleksów, a  wiele osób walczy z czasem, trenując w okresie zimowo-wiosenny, żeby później zaprezentować swoją formę na urlopie, np. pozując w bikini na plaży. Same wakacje są często okresem relaksu, a co za tym idzie zlekceważenia ćwiczeń i zdrowej diety, w związku z czym tracimy osiągane w pocie czoła efekty. Taki cykl powtarza się co roku. Ale istnieje skuteczna, innowacyjna metoda, która łączy przyjemne z pożytecznym, czyli zyskujące na popularności wczasy odchudzające.

Nowatorski sposób na wypoczynek

Mnóstwo nadmorskich kurortów, oprócz standardowej opcji noclegowej, oferuje również pakiet (połączenie diety i zabiegów), który pozwoli oczyścić organizm z toksyn i w pełni zregenerować obciążony stresem codziennego życia umysł. Wczasy zdrowotne oznaczają profesjonalne podejście do tematu osiągnięcia wymarzonej sylwetki. Chociaż należy podkreślić fakt, iż samo odchudzanie nie jest istotą programów zdrowotnych. Nadzór dietetyczny i ćwiczenia pod okiem specjalistów pozwolą wdrożyć filozofię zdrowego życia. To rozwiązanie zdecydowanie lepsze od prób podejmowanych na własną rękę. Wbrew pozorom, prawidłowe działanie prozdrowotne i regeneracyjne wymaga olbrzymiej wiedzy, której przeciętny śmiertelnik nie posiada. Podejmuje on samemu próby, które mogą wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku, a wiedza czerpana jest z blogów dietetycznych, które bardzo często są pozbawione jakichkolwiek zagadnień merytorycznych, są raczej nastawione komercyjnie. Natomiast wczasy odchudzające to podejście kompleksowe i w dodatku zindywidualizowane. Nabyta podczas urlopu wiedza pozostanie w głowach uczestników . Kolejnym ważnym atutem jest wyśmienita atmosfera panująca na wczasach. Bliskie obcowanie z naturą pozwoli odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku. Napięta i wymagająca praca staje się przyczyną wielu chorób i depresji, a w najlepszym razie, przemęczony pracownik wpada w dół energetyczny. Nadmorski wypoczynek umożliwi odzyskanie utraconej energii, a także nauczy wczasowiczów, jak zarządzać systemem energetycznym organizmu.

Waga w dół, samopoczucie w górę

Co decyduje o skuteczności wczasów odchudzających. Zawarte w pakiecie usług wyżywienie obejmuje specjalnie opracowaną dietę, najczęściej owocowo-warzywną. Dla przeciętnego człowieka, który każdego dnia pochłania ogromne ilości wysokokalorycznej i przetworzonej żywności, wydaje się absurdalne, by funkcjonować na sałatkach warzywnych i koktajlach owocowych. Ale odpowiedni rozkład posiłków, sprawia, że wczasowicz błyskawicznie, ale co ważne, zdrowo traci na wadze. Bez efektu jojo. Organizm nie jest obciążony intensywnym trawieniem, więc może się w pełni oczyścić i zregenerować, a także rozwiązać trwające procesy chorobowe. Po spędzonym turnusie, klient wraca do domu lżejszy o kilka kilogramów, szczęśliwszy, wyposażony w fachową wiedzę, a być może również bogatszy o nowe towarzystwo, poznane podczas wypoczynku.

Zakres usług

Pakiety składają się z opracowanych szczegółowo programów. Programy charakteryzują się systematycznością, ale są także różnorodne, tak by nie zanudzić wczasowicza. Najlepszy efekt osiągnięty zostanie przy dopasowaniu do indywidualnych preferencji. Wcześniejsza konsultacja umożliwi skomponowanie diety i ćwiczeń pod kątem chorób i urazów, które towarzyszą klientowi. Standardowe pakiety składają się głównie ze wspomnianej już wyżej diety i ćwiczeń, ale także spotkań integracyjnych, zabiegów kosmetyczno-relaksacyjnych i szkoleń prozdrowotnych. Zajęcia grupowe mogą przejawiać się w różnych formach (aqua-aerobik, zumba, gimnastyka, itp.). W czasie wolnym wczasowicz może korzystać z dostępnych obiektów hotelowych, czyli basenów, kortów, bieżni czy siłowni na otwartym powietrzu, wedle uznania. Turnusy odbywają się w określonych ramach czasowych, zazwyczaj od kilku dni, do dwóch tygodni. Zaplanowanie wyjazdu wcześniej to szansa na znalezienie okazji first minute i zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Również wczasy poza sezonem (czyli w okresie jesienno-zimowym) rzutuje na cenę, która będzie dużo niższa od tej, w letnim okresie szczytowym.

You may also like...