Wczasy nad Morzem Bałtyckim, czyli doceniamy polskie wybrzeże

Wakacje już dawno za nami, letnie miesiące również już minęły, a mimo to właśnie teraz jest najlepszy czas, aby zaplanować kolejny urlop. Komu nie marzą się drinki z parasolką, wypoczynek pod palmami czy spotkanie z egzotycznymi zwierzętami w ich naturalnym środowisku? Jednak czy na pewno to jest to, czego potrzebujemy, aby wypocząć, zrelaksować się, naładować baterie? Ostatnio często słyszy się o huraganach, trzęsieniach ziemi, tornadach, falach tsunami, które nawiedzają właśnie te kraje, do których ciągnie nas najbardziej, a przecież na wyciągnięcie ręki mamy miejsca, będące alternatywą nie tylko bezpieczniejszą, ale oferującą wiele atrakcji przyrodniczych, historycznych czy rozrywkowych. Mowa tu oczywiście o naszym polskim wybrzeżu i wczasach nad morzem.

Morze Bałtyckie jest nie tylko naszym dobrem narodowym, miejscem do wypoczynku i rekreacji. Jest ono również przestrzenią, której zawdzięczamy właściwości prozdrowotne. Do atrybutów nadmorskiej atmosfery należy delikatny, typowo morski klimat, sprzyjający ludziom z chorobami płuc i oskrzeli, zmagających się z reumatyzmem czy osteoporozą. Jednak warto dodać, że bałtyckie powietrze charakteryzuje się przede wszystkim wysoką zawartością jodu w powietrzu, co nie jest spotykane w żadnym z tak zwanych ciepłych krajów i może być powodem, dla którego chorzy na tarczycę wybiorą właśnie kurorty bałtyckie, a nie Turcję, Grecję czy Wyspy Kanaryjskie.

Zwiedzając miejscowości nadmorskie, warto odwiedzić między innymi Władysławowo, Łebę, Świnoujście czy Hel. Każda z wymienionych miejscowości ma sporo do zaoferowania potencjalnym turystom, kochającym poznawać historię zwiedzanego miasta oraz wczasowiczom, ceniącym sobie na wakacjach wypoczynek i rozrywkę. Władysławowo to dwudziesto trzy kilometrowa piękna plaża oraz dwa szczególnie znane w tym mieście budynki, czyli Dom Rybaka i Kościół Wniebowzięcia NMP Królowej Wychodźstwa Polskiego. Łeba to w szczególności piękne, czyste, szerokie plaże oraz teren Słowińskiego Parku Narodowego, który zachwyca widokiem ruchomych wydm, którym UNESCO nadało miano Światowego Rezerwatu Biosfery. Świnoujście z kolei słynie jako kraina czterdziestu czterech wysp oraz jest znane z najszerszych plaż nad polskim Bałtykiem.

Ostatnią z wszystkich wymienionych wyżej miejscowości i jednocześnie jednym z najciekawszych miejsc, jakie można odwiedzić, będąc na wakacjach nad Bałtykiem, jest Hel. Jest to bowiem najbardziej wysunięty na północ punkt Polski, co tworzy z niego niemałą atrakcję dla polskich i zagranicznych turystów. Hel ze wszystkich stron otoczony jest Morzem Bałtyckim, a jego powierzchnię w większości zajmują lasy. Do najbardziej znanych atrakcji na Helu należą fokarium, latarnia morska wybudowana w 1942 roku czy Muzeum Obrony Wybrzeża. Co ciekawe, helska plaża miejska nie należy do największych, jednak wystarczy zdecydować się na dłuższy spacer lasem, a odkryć można bezkresne, piękne, czyste plaże, które tworząc niezwykły klimat Helu, sprawiają, że to właśnie dla tych plaż chce się wracać w tamte strony. Aby jednak mieć możliwość zwiedzenia wszystkich interesujących miejsc i skorzystania z atrakcji, które proponuje miasto Hel, należy przede wszystkich zarezerwować noclegi. W tym celu można skorzystać z ofert, jakie posiadają właściciele kwater prywatnych, ale idealną alternatywą dla tego typu zakwaterowania może być także wybrany na podstawie opinii znajomych czy ocen na internetowych forach hotel na Helu. Jest to o tyle lepsze rozwiązanie, że rezerwacja pokoju czy apartamentu jest zabezpieczona umową z hotelem, przez co mamy pewniejszą gwarancję ceny czy terminu. Ponadto hotele nie wymagają minimalnego czasu pobytu, a ewentualna rezygnacja z pobytu, przesunięcie terminu przyjazdu lub przedłużenie pobytu nie stwarzają żadnych problemów. Przed rezerwacją i przyjazdem należy, tak jak w wielu innych miejscach, zadzwonić do wybranego hotelu na Helu i potwierdzić swój przyjazd, by uniknąć sytuacji, w których nasza rezerwacja ulega anulowaniu. W każdym hotelu na Helu możemy liczyć na pomoc w doborze atrakcji do naszego ulubionego sposobu na wypoczynek, co jest ciekawą opcją dla tych, którzy nie mają planu wyjazdu, a jednak zechcieliby poznać bardziej miejsce swojego pobytu wakacyjnego. Jakikolwiek hotel na Helu wybierzemy, możemy mieć pewność, że posiada on klimatyczne i zadbane wnętrza, komfortowe łazienki czy dostęp do Internetu. Właściciele każdego hotelu na Heli dbają o udogodnienia dla swoich klientów, dzięki czemu możemy być pewni, że zostaniemy dobrze przyjęci i ugoszczeni przez helskie hotele.

Zważywszy na to, że pogoda w miesiącach letnich ostatnimi czasy w Polsce nas rozpieszcza, temperatury niczym nie ustępują tropikom zagranicznym, a słońce nie jest w przeważającej części zakryte chmurami, to możemy śmiało się pokusić o zaplanowanie wczasów nad naszym rodzimym Morzem Bałtyckim. Nie tylko zaoszczędzimy czas jaki mielibyśmy poświęcić na szukanie ciekawych ofert w biurach podróży, ale także pieniądze oraz stres związany choćby z typowymi dla krajów egzotycznych chorobami zakaźnymi czy brakiem możliwości nawiązania kontaktu z personelem lub po prostu z tubylcami. Wakacje w kraju to także doskonały sposób na kreatywne, a zarazem edukacyjne wakacje, które mogą zafascynować każdego małego i dużego podróżnika.

You may also like...